1. "Dünyanın Su En Önemli Konusu" Paneli Düzenlendi.

  Şubat 24, 2017 Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği “Dünya Sulak Alanlar ve Dünya Su Gününün” önemi belirtmek için düzenlenen “Dünyanın Su En Önemli Konusu” konulu panel gerçekleştirildi.

 2. Biyolojik Çeşitlilik İzleme Çalışmaları Devam Ediyor.

  Şubat 23, 2017 Uşak İli Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında Özellikli alanlardan biri olarak tespit edilen Üçpınarlar Barajı’nda izleme çalışmaları devam ediyor. Bu proje ile Üçpınarlar Barajını kışlama alanı olarak kullanan Tepeli Pelikanlar izlenecek tür olarak belirlenmiştir.

 3. Bölge Müdürlüğümüz Araç Filosu Genişliyor.

  Şubat 13, 2017 Bakanlığımız tarafından Bölge Müdürlüğümüze 1 adet Minibüs, 1 adet binek otomobil, Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğüne 1 adet Pick-up ve Uşak Şube Müdürlüğüne 1 adet binek otomobil Ankara’da yapılan törenle teslim edildi.

 4. Uşak İli Yemleme Çalışmalarımız.

  Şubat 13, 2017 Bölge Müdürlüğümüze bağlı Uşak İlinde 2016-2017 kışı sert ve çetin geçmektedir. Bu nedenle zor durumda kalan yaban hayvanları unutulmayarak Uşak Şube Müdürlüğü ekipleri ve Karahallı İlçesi Avcılık ve Atıcılık Derneği ile birlikte yemleme çalışmaları yapılmıştır.

 5. Başkomutan Tarihi Milli Parkı Sınırlarına Beş Yeni Alan Dahil Edildi.

  Aralık 29, 2016 Başkomutan Tarihi Milli Parkı Sınırlarına Beş Yeni Alan Dahil Edildi.

 6. Başkomutan Tarihi Milli Parkı Sınır Değişikliği Basın Açıklaması.

  Aralık 29, 2016 Başkomutan Tarihi Milli Parkı Sınır Değişikliği Basın Açıklaması.

 7. “Uşak Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı" Çalıştayı Yapıldı.

  Kasım 24, 2016 Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü tarafından 23.11.2016 tarihinde "Uşak Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı" çalıştayı düzenlendi. Öz Merkez Toplantı Salonu'nda düzenlenen çalıştayda konuşan Uşak Valisi Ahmet OKUR, İlin tarihi ve doğal güzel güzelliklerini ön plana çıkarmak istediklerini belirtti.