1. Üretme İstasyonu’nda Üretilen Kınalı Keklikler Eskişehir’de Doğal Yaşama Kavuşturuldu.

  Temmuz 19, 2018 Malatya İl Şube Müdürlüğü Kınalı Keklik Üretme İstasyonunda üretilen 1.000 adet kınalı keklik Eskişehir ili Seyitgazi İlçesinde yaban hayvanı yerleştirme sahasına bırakılarak doğal yaşama kavuşturuldu.

 2. Işıklı-Gökgöl Sulak Alanında Yönetim Planı Revizesi İçin Çalışmalar Başlatılmıştır.

  Temmuz 19, 2018 Denizli Şube Müdürlüğümüz tarafından Ulusal öneme haiz Işıklı-Gökgöl Sulak Alanında Yönetim Planı Revizesi için 23.03.2018 tarihinde ihale edilerek Nartus Enerji ve Çevre Yatırımları Ltd.Şti. tarafından çalışmalar başlatılmıştır.

 3. Dumlupınar Şehitliğine Yöresel Ürün Satış Merkezi Yapılmıştır

  Temmuz 19, 2018 Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğümüz sorumluluğunda bulunan Dumlupınar Şehitliğine gelen ziyaretçilerimizin almış olduğu hizmetin daha kaliteli olması için Yöresel Ürün Satış Merkezi yapılmıştır

 4. V. Bölge Müdürlüğü Olarak 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik Gününde Vatandaşlarımıza İkramlarda Bulunduk.

  Temmuz 19, 2018 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Afyonkarahisar V. Bölge Müdürlüğümüze bağlı Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir illerinde 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik Gününde vatandaşlara çay, kahve ve su ikram edilmiştir.

 5. Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN Dumlupınar'da İncelemelerde Bulundu.

  Temmuz 13, 2018 Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN, Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan KAYIM ve Şube Müdürleri ile beraber Başkomutan Tarihi Milli Parkı Dumlupınar kesimindeki orman alanlarında yapılacak bakım çalışmaları hakkında birlikte istişare ettiler.

 6. Bölge Müdürümüz Yunusemre Tabiat Parkı ve Musaözü Tabiat Parkında İncelemelerde Bulundu.

  Temmuz 13, 2018 Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN Eskişehir’de bulunan Yunusemre Tabiat Parkı ve Musaözü Tabiat Parkının projelerinin gidişatları hakkında bilgi aldı.

 7. III. Uluslararası Hayvan Kurtarma Konferansı

  Temmuz 10, 2018 Hayvan kurtarama operasyonlarının bilimsel ve sağlıklı olarak yapılabilmesi için Uluslar Arası Hayvan Kurtarma Konferansı düzenlenmiş ve paydaş olarak Bölge Müdürlüğümüz de organizasyonda görev almıştır.

Bakanımız
Bekir PAKDEMİRLİ