1. Sayın Müsteşarımız Emirdağda Muhtarlarla Buluştu.

  Haziran 22, 2018 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Akif ÖZKALDI, Bölge Müdürümüz Sayın Nevzat ALĞAN, Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Sayın Hüseyin SAYIN, Afyonkarahisar Dandindere Tabiatı Koruma Alanı ve Yedikapı Tabiat Parkı ile ilgili olarak, Muhtarlarımızla biraraya geldi.

 2. Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN, Bölge Müdürlüğü Personelinin Ramazan Bayramını kutladı.

  Haziran 20, 2018 Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN, Bölge Müdürlüğü Personelinin Ramazan Bayramını kutladı.

 3. Enne Barajı Tabiat Parkı Kiralandı.

  Haziran 20, 2018 Kütahya’nın Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve 2011 yılında "Tabiat Parkı" olarak ilan edilen Enne Barajı Tabiat Parkı’nın 05/06/2018 tarihinde yapılan ihale neticesinde işletmecilik işi Melek ÖZEL-NEHİR TERMAL OTEL’e verildi.

 4. Karamık Ulusal Öneme Sahip Sulak Alanı

  Haziran 19, 2018 Akarçay Kapalı Havzası’nda, Sultan Dağları’nın kuzeybatı eteklerinde yer alır. Alanın batısından Bolvadin ve Çay ilçeleri tarafından gelip Dinar’a giden ana yol geçer. Büyük bölümü yoğun sazlık ve hasır otu toplulukları ile kaplı bir tatlı su gölüdür. Ortalama derinliği 2 – 3 metredir. Alana giren önemli bir dere yoktur. Çevredeki tepelerden gelen yüzey sularının yanı sıra çok sayıda kaynak suyu tarafından beslenir.

 5. Bölge Müdürümüz Denizli Şube Müdürlüğünü Ziyaret Etti.

  Haziran 13, 2018 Bölge Müdürümüz Nevzat ALĞAN Honaz Dağı Ziyaretçi Merkezinde yapımı düşünülen yeni projeler hakkında bilgi aldı.

 6. Çocuklara Kuş Evi Dağıtıldı.

  Haziran 11, 2018 Bölge Müdürlüğü olarak doğanın tek sahibinin bizler olmadığımızı vurgulayarak çocuklara ortak yaşama bilincinin sağlanması adına küçük dokunuşlarla farkındalık sağlamak İçin Kuş Evleri dağıtıyoruz.

 7. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Tarihimize Sahip Çıkıyor

  Haziran 07, 2018 Zafer Müzesi 1913-1914 yıllarında yapılmış ve 1930’lu yıllara kadar belediye binası olarak kullanılmıştır. Daha sonra yeni belediye binasını tamamlanması ile Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmiştir. 1985 yılında Zafer Müzesi olarak kullanılmak üzere, Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğüne tahsis edilmiştir.