Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Akdağ Tabiat Parkı Hayran Bıraktı

Nisan 15, 2019

Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilen Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonu dolu dolu geçen faaliyet ve programları ile Sandıklı Thermal Park Otel’de yapılan kapanış organizasyonu ile sona erdi.

Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Sandıklı Belediyemize kazandırılan, Akdağ Tabiat Parkı yine muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Kamp ve Karavan Turizmini bölgede canlandırmak için geniş ortaklı yapılan program çerçevesinde ilk gün Sandıklı Kapalı Pazar yerinde başlayan açılış konuşmaları ve kortej ile başladı.

İkinci gün etkinlikleri Akdağ’da yapılan ikramlar ile başladı. Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Doğa Koruma Bölge Müdürü Nevzat Alğan eşliğinde Kamp ve Karavan Turizm Fidanlığında yapılan fidan dikim programı ile başlayan ikinci gün programı doğa yürüyüşleri ve geziler ile devam etti.

Üçüncü gün Akdağ’da bulunan Kamp ve Karavancılarımız Şuhut’ta bulunan Büyük Taarruz Karargahı (Atatürk Evi) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz Harekatını sevk ve idare ettiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye çıkarılan grup burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program Sandıklı Thermal Park Otelin bahçesinde misafirlerimiz için hazırlanan ikramlar, termal çamurun konu olduğu organizasyonlar ve Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı kapanış programı ile sona erdi. Katılımcılara plaket ve katılım belgelerinin verildiği organizasyon, daha büyük bir projede tekrar bir araya gelmek ümidiyle sona erdi.