Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Vali Funda Kocabıyık Tedavi Edilen Kuşları Doğaya Bıraktı.

Ağustos 07, 2019

Uşak’ta vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan gri balıkçıl ve yavru baykuş, tedavilerinin ardından Vali Funda Kocabıyık tarafından doğaya bırakıldı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildikten sonra Uşak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Veteriner Nebahat Avcu’nun kliniğinde tedavi edilen gri balıkçıl ile yavru baykuş, Banaz ilçesi Kızılcasöğüt Göleti yakınlarında Vali Funda Kocabıyık tarafından doğaya bırakıldı. 


Doğada çaresiz, yaralı, hasta bulunan yaban hayvanlarının Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmesi çağrısında bulunan Vali Funda Kocabıyık, özellikle avcılara uyarıda bulundu. 
Uşak'ta tedavi edilen yaban hayvanlarının büyük bölümünün avcılar tarafından vurulduğuna dikkat çeken Vali Funda Kocabıyık,"Ekiplerimiz Uşak'ın her tarafından denetimlerini sıklaştırdı. Kaçak avcılığa kesinlikle izin vermeyeceğiz. Yaban hayatının korunması için vurulması kanunen yasak hayvanların özellikle vurulmamasını rica ediyorum, bu durumun çok ciddi cezai müeyyideleri var. Bizler doğayı ve yaban hayatını korumak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.