1. AKÜ Rektörü Ziyaret Edildi.

  Şubat 27, 2020 Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN, Afyonkarahisar İl Şube Müdür V. Cihan YÜKSEL, Başkomutan Tarihi Milli Park Müdür V. Serpil TAŞPINAR ve AKUREM Merkez Müdürü Doç.Dr. Emine Hesna Kandır ile birlikte Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a ziyarette bulundular.

 2. Kütahya’nın Biyolojik Çeşitliliği DPÜ Tarafından da İzlenecek

  Şubat 27, 2020 Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü arasında Kütahya İli’nin Flora (Damarlı bitkiler) ve Habitat/Ekosistem izleme işine dair protokol yapıldı.

 3. Anıt ve Şehitlik Projeleri İle İlgili Zafer Kalkınma Ajansı İle Sözleşme İmzalandı.

  Şubat 26, 2020 Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Başkomutan Tarihi Milli Park sorumluluğunda bulunan anıt ve şehitliklerle ilgili yapılması planlanan projelere ilişkin hazırlanan fizibilite desteğimiz Zafer Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunmuş olup Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ arasında 24.02.2020 tarihinde sözleşme imzalanmıştır .

 4. Kütahya 7. Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Ziyaret Edildi.

  Şubat 26, 2020 Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN ve Başkomutan Tarihi Milli Park Müd.V.Serpil TAŞPINAR Başkomutan Tarihi Milli Park Müdürlüğü Dumlupınar Bölümündeki anıt ve şehitliklere yönelik projeleri istişare etmek amacıyla Kütahya 7. Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Necati GÜNDÜZ’Ü makamında ziyaret etti.

 5. Yaban Hayatını Desteklemek İçin Yemleme Çalışmaları Devam Ediyor.

  Şubat 26, 2020 Şuhut Çakmaktepe mevkiinde 2 balya ot ile yemleme çalışması yapıldı.

 6. Av Koruma ve Kontrol Faaliyetlerimiz Devam Ediyor.

  Şubat 26, 2020 112 Acil Durum hattına gelen ihbarı değerlendiren Afyonkarahisar DKMP Şuhut Şefliği Av Koruma ekipleri ve Jandarma ekiplerinin organize çalışması ile bir kişiye kaçak avlanmaktan yasal işlem yapılmış ve avda kullanılan yarı otomatik takozsuz tüfek mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konulmuştur.

 7. Sultandağı'nda Tabiat Parkı İçin Çalışmalara Başlandı.

  Şubat 20, 2020 Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN, Sulak Alanlar Şube Müdürü Şener KÖKSAL, Afyonkarahisar Şube Müdür V. Cihan YÜKSEL ve Sultandağı Belediye Başkanı Sayın Mehmet ALDIRMAZ ile birlikte Sultandağı’nda tescilli planlanan tabiat parkı olabilecek alanlarda incelemeler yapıldı.Bakanımız
Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ